Solitaire Ücretsiz online oyna

Solitaire Ücretsiz online oyna

Tüm kartlar doğru sırayla ve takımlara göre Gruba yerleştirildiğinde Solitaire oyunu kazanılmış olur. Tahtanın sağ üst kısmında Temeller adı verilen dört hücre vardır. Amacınız bu dört Temeli, Aslardan krallara kadar artan sırayla (her birinde bir takım) inşa etmektir. Bu nedenle, hareket etmek için uygun bir asınız olduğunda, oluşturmaya başlamak için onu Vakıflardan birine taşımanız gerekir. Amacınız, azalan takım dizileri (Kraldan As’a) oluşturan tablo üzerinde kart yığınları oluşturmaktır. Sütunlardan birinde tam bir dizi oluşturulmuşsa, tablodan tamamen çıkarılır. 104 kartın tümü kaldırıldığında (Kraldan Asa ayrı diziler olarak), oyunu kazanırsınız. Spider Solitaire, iki standart desteyi (104 kart) kullanma gereksinimi ve benzersiz oynanışı ile öne çıkar. Diğer Solitaire oyunlarından farklı olarak, on tablo sütunu içerir. FreeCell tek bir deste kullanır ve tableau sekiz sütunla kurulur.

  • Daha fazla meydan okuma arayanlar için, Solitaire 3 Card işleri zorlaştırır.
  • Ardından, sekizinci kartı ikinci kartın üstüne yüzü yukarı gelecek şekilde yerleştirin ve ardından sırayı yüzü aşağı kartlarla tamamlayın.
  • Boş kalmış olan haneye papaz konulur iken alt alta öbür Siri’lerin de tamamlanması gerekmektedir.
  • Özellikle acemi oyuncular için geliştirilen ilave ipucu özelliği, oyunda yapabileceğiniz olası hamleleri gösteren birtakım ipuçlarını size sunmaktadır.

Karıştırdıktan sonra, sıra sıra sekiz sütuna yerleştirilen toplam 52 karttan oluşan bir tablo oluşturulur, böylece sonunda satırlar için ilk yedi kart ve son dördü her biri altı kart içerir. Kendinizi yapıcı hamlelerin dışında bulursanız, sağ alt köşedeki hisse senedine tıklayıp tablodaki her sütuna yeni bir kart dağıtabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmeniz için boş sütun olmaması gerekir (boş bir sütunu doldurmak için herhangi bir dizi kartını taşıyabilirsiniz). Solitaire oynamak için, yalnızca bir deste iskambil kartı gerekir. Solitaire Turn 3, klasik Solitaire oyununa zorlu bir dönüş sunar ve daha stratejik planlama gerektirir.

Solitaire oyununun amacının sütunları temizlemek değil, zemin yığınları oluşturmak olduğunu unutmamak önemlidir. Boş bir hücreniz varsa ama kullanılabilir bir kralınız yoksa, mevcut yedi sütundan bir veya daha fazlasını eksik ettiğiniz için hamle yapma fırsatlarınızı kısaltırsınız. “Solitaire” terimi, kart yapıları oluşturma, kartları bir şapka içine fırlatma ve onları sihirli kareler halinde düzenleme gibi tek oyunculu kart ile ilgili etkinlikler için de kullanılır. Solitaire başlangıçta karmaşık görünebilir, ancak işleri hızlı bir şekilde kavradığınızda kolay ve hızlı tempolu bir oyundur. Oyun, bir dizi yerleşim taşını, pimini veya taşını kullanarak konsantrasyon ve beceri gerektirir. Bu oyunu, Freecell, Spider Solitaire, Tri Peaks ve Pyramid Solitaire gibi diğer ünlü kart oyunlarıyla birlikte ücretsiz oynayabilirsiniz. Klondike, FreeCell ve Mahjong online olarak ücretsiz şekilde kolaylıkla oynanan oyunlarken, Rubik Küpü ve yapboz ise çevrim dışı yani fiziksel olarak oynamaya daha uygundur. Amacınız dört temel (sağ üst kısımdaki dikdörtgenler) inşa etmektir.

Yüzü dönük bir kartı desteden alınca altındaki arkası dönük kartın yüzü döner. Bu şekilde Solitaire oynarken Tablodaki kartları ortaya çıkarırsın. Tablodaki yedi desteden biri boşaldığında bu boş yere Papaz veya Papazla (ve yalnızca Papaz) başlayan bir diziliş yerleştirebilirsin. Sadece üstteki yüzü dönük kartları veya dizilişleri hareket ettirebilirsin. İstediğiniz zaman ve her yerde Solitaire Klondike oynayın, çünkü artık indirmeye gerek olmadan çevrimiçi olarak ücretsiz mevcut. Bu tek oyunculu oyunu kazanmak için odaklanma, problem çözme ve stratejik düşünme gerektirir. Her biri benzersiz bir meydan okuma ve oyun deneyimi sunan çeşitli Solitaire varyasyonlarını deneyin. Her oyunda kazanma stratejileri geliştirirken problem çözme yeteneğinizi artırın. Belirli kurallara göre tableau içinde kartları hareket ettirin ve bir kuruş harcamadan sonsuz saatlerin keyfini çıkarın. Klasik Rubik Küpü’nde farklı zorluk dereceleri bulunmamaktadır ve sadece bir seviye vardır, o da çok zordur. Pek çok insan asla çözüme ulaşamadan farklı renkleri döndürerek ömrünü geçirirken, (çok ufak bir azınlık olan) diğerleri bu oyunu oldukça kolay bulmaktadır. Küp altı yüzden oluşur, bunlardan her birinde dokuz kare mevcuttur.

Sadece tek kartları değil, sıralama ve alternatif renk kriterlerini karşılayan dizileri de taşıyabileceğinizi unutmayın. Solitaire, bir bilgisayarda veya standart oyun kartlarıyla oynanabilen tek oyunculu bir oyundur. İlk başta kafa karıştırıcı görünebilir, ancak alışırsan kolay ve hızlı tempolu bir oyundur. Tabloda uygun hamle kalmadığı durumlarda Kart Destesinden yeni kartları oyuna sokabilirsin. Solitaire oynamak için yalnızca bir deste iskambil kartı gerekir. Oyun oynama sırasında sitenin belirlediği kurallar dahilinde oynanması neticesinde herhangi bir sıkıntı olmadan mostbet türkiye kolaylıkla bitirilir. Üst tarafa açık olan kartlar geldiği için orta kısmında yer açılır. Dizim işlemi, ilk dizide bir açık kart, ikinci dizide bir açık bir kapalı kart, üçüncü dizide bir açık iki kapalı kart ve bu şekilde artarak devam edilir. Bir uygulamadan diğerine çoğu solitaire kuralı aynı kalsa da, varyasyonlar olabilir. Önce talimatları okuyun veya mevcut seçenekleri keşfetmek için birkaç oyunu yavaşça ve dikkatlice deneyin. Tüm kartlar temel yığınlarına yığıldığında kazanırsınız, şah en sondadır ve hiç kart kalmamıştır. Mümkün olduğunca az hamle kullanmaya çalışın ve çıkmaza girmeyin.

Her sütunda, en son ters çevrilmiş kart hariç tüm kartlar kapalı olarak yerleştirilir. Kalan kartlar, düzenin sağ alt tarafındaki desteye yerleştirilir (yüzü aşağı dönük). FreeCell Solitaire oyunu, klasik solitaire’in daha basit bir versiyonudur. Tüm 52 kart baştan itibaren tabloda açık olarak yer alır ve stok ve atık yığınları yerine sol üst köşede dört boş hücre sağlar. FreeCell solitaire oynayın ve kazanılabilir oyunların daha yüksek bir yüzdesine sahip olun. Solitaire oyunundaki amaç, 52 adet kâğıt içeren bir destedeki tüm kâğıtları sağ üstteki 4 kâğıt dizisine taşımaktır. Her bir kâğıt öbeğinin bir kâğıt dizisi mevcuttur ve kâğıtların As’tan başlayıp Papaz ile bitecek şekilde artan sırada olması gerekecektir. Açıkça görülüyor ki, Solitaire oyununu oynadığınızda hile yapmak isterseniz, bunu yapmak fiziksel kâğıt oyunlarında hile yapmaktan çok daha kolaydır. Sadece bir kâğıdı alın veya hangi hamleyi yapacağınıza karar vermeden önce arkası dönük kâğıtlara hızlıca bakın, böylece kazanmayı neredeyse garantilemiş olursunuz. Pek çok oyuncu da ya hile olarak ya da bunun yapılması gereken bir şey olduğunu gerçekten bilmedikleri için boş bir sütuna papazı yerleştirmektense, diğer kâğıtları taşımaktadırlar. Solitaire oyunlarının hepsi tek başınıza oynadığınız oyunlardır, bu yüzden temelde birden fazla oyuncuyla veya diğer oyunculara karşı oynanan oyunlar değillerdir.

Solitaire, Windows ile bu kadar popüler olmakla birlikte oldukça sevilen bir oyun haline gelmiştir. Pek çok kişi, bu oyunu bilgisayarların oyunlar bölümünden tanır. Bununla birlikte iskambil kartları ile reel olarak da oynanan bir kağıt oyunu veya falı olması ile de hayli yaygın bir oyundur. Solitaire bazı ülkelerde sabır olarak adlandırıldığı için, kart solitaire’ın, özellikle de Baltık Avrupa’sının 18. Özellikle İngiltere’de genellikle “Patience” olarak adlandırılır. Danca, Norveççe ve Lehçe gibi diğer diller genellikle bu oyunları tanımlamak için “Kabal” veya “Kabala” terimini kullanır. Sudoku oyununda bütün her şey sayılar üzerine – özellikle de birden dokuza kadar olan sayılar üzerine – kuruludur. Oyunda 3×3 şeklinde ayrılmış 9×9’luk karelerden oluşan bir ızgara mevcuttur. Her bir 3×3’lük kareye birden dokuza kadar bir sayı gelmelidir ve rakamlar hem yatay ve hem de dikey olarak dokuz satırın her birinde bir defa kullanılacak şekilde görünmelidir. Sudoku oyununa başladığınızda, bazı rakamlar önceden yerleştirilmiş olacaktır ve ne kadar kolay bir seviyede oynamayı seçerseniz, o kadar çok rakam boşluklara önceden konulmuş olacaktır.

Örneğin Sinek Papazı, Karo Kızı, Maça Valesi, Kupa 10 ve devamı gibi. İlk yüzü dönük kart azalandüzenle eşleşirse dizilişler diğer sütunlara taşınabilir. Sol üst köşedeki kâğıt destesine tıklayarak yeni kâğıtları ortaya çıkarırsınız. ‘Seçenekler’ özelliğinin altından tek seferde 1 kâğıt mı yoksa 3 kâğıt mı çevrilmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Önü dönük kâğıtları 7 sütundan birine veya 4 öbekten birine sürükleyin ve bırakın (veya çift tıklayın). Tek seferde sadece bir kâğıt taşıyabilirsiniz, ayrıca kâğıtları sadece desteden taşıyabilirsiniz – onları asla desteye taşıyamazsınız. Sütunlardaki ve dizilerdeki kâğıtları hem kendi içinde hem de birinden diğerine taşıyabilirsiniz. Klasik Solitaire oyununu kazanmayı her zaman zorlaştıracak olan tek şey, As’ları bulup onlara ulaşıp ulaşamamanızdır. As’ı bulmadan, bir deste için öbek oluşturmaya başlayamayacağınızdan kazanabilmeniz için bu kâğıtlar çok önemlidir. Eğer şansınız yaver gitmezse, bir veya daha fazla As sütunun en altında saklı olabilir. Bu da öbeğe sıralı kâğıtlarla başlamadan önce tüm kâğıtların önünü çevirmeniz gerekeceği anlamına gelmektedir. En azından çaylak bir oyuncuysanız ‘Geri al’ seçeneğini kullanmanın iyi bir şey olduğu konusunda neredeyse sizinle tartışabilirdik.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *